Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Sofas / Sofa 9255069



*

nr 925 5069


SOFA

1960s, NK, Josef Franktyg, Hawaii, length: 190,


60-tal, NK, Josef Franktyg, Hawaii, längd: 190


Estimate:

4000

Sold:

SEK 4600

Auction date:

Monday November 17 2014
at 20:37:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/11 10:41:36 1      3.000 kr
7/11 22:55:23 2      3.400 kr
10/11 09:51:04 3      3.400 kr
10/11 09:51:04 2      3.400 kr (Robot)
10/11 09:51:28 3      3.600 kr
10/11 12:33:43 2      3.800 kr
17/11 14:23:17 3      4.000 kr
17/11 15:50:20 2      4.200 kr
17/11 16:39:32 3      4.400 kr
17/11 20:32:05 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hawaii josef franktyg nk nordiska kompaniet soffa soffor
  • 8205 SOFA
    + fåtölj med fotpall, BQ of Sweden, löstagbara ply..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:23
  • 8157 SOFA
    Gustavian style. Length: 120 cm,
    Present: SEK 900

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:14
  • 6462 SOFA
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:50
  • 8265 SOFA
    Ire Möbler, leather. Length: 220 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:45
  • 8150 SOFA
    Kenneth Bergenblad för Dux, Formgiven 1983, "Blues..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:03
  • 8159 SOFA
    Louis XVI style. Length: 135 ca,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:14




Ladda ner broschyr